Szeged pedagógia

Pedagógia Intézetet

Katolikus Pedagógia Intézetet

Szeged-Csanádi Egyházmegye

Gelsey Vilmos Pedagógia Intézet

Pedagógia

Gelsey Vilmos Pedagógia Intézet

Gelsey Vilmos Pedagógia

„…aki megtartja tanítását, abban az Isten szeretete valóban tökéletes.” (1Jn 2,5)

2024 - a Tehetség Éve

„Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden tanítással is, amely az Isten szájából származik.” (Mt 4,4)

„A tanítást váltsátok tettekre, ne csak hallgassátok, mert különben magatokat csaljátok meg!” (Jak 1,22)

„Ég és föld elmúlik, de az én igéim el nem múlnak.” (Mt 24,35)

„… mert úgy tanított, mint akinek hatalma van, s nem úgy, mint az írástudók.” (Mt 7,29)

„Vigyázzatok, hogyan hallgatjátok. Mert akinek van, még kap hozzá, akinek pedig nincs, attól még azt is elveszik, amiről azt véli, hogy az övé.” (Lk 8,18)

„Aki ugyanis szégyell engem és tanításomat, azt az Emberfia is szégyellni fogja…” (Lk 9,26)

„Legyetek hálásak, Krisztus tanítása éljen bennetek elevenen, s teljes bölcsességgel tanítsátok és intsétek egymást. Az Istennek énekeljetek hálás szívvel zsoltárt, himnuszt és szent énekeket.” (Kol 3,16)

„… s amit tőlem számos tanú jelenlétében hallottál, azt közöld megbízható emberekkel, akik alkalmasak rá, hogy másokat tanítsanak.” (2Tim 2,2)

„Ha az én tanításomat megtartották, a tieteket is megtartják.” (Jn 15,20)

10 éves a SZEGEPI

„…aki megtartja tanításomat, az nem ízleli meg a halált örökre.” (Jn 8,51)

„Aki szeret engem, az megtartja tanításomat…” (Jn 14,23)

Odaküldték hozzá tanítványaikat, a Heródes-pártiakkal együtt. Ezek így beszéltek: „Mester, tudjuk, hogy igazat mondasz, az Isten útját az igazsághoz híven tanítod, nem vagy tekintettel senki személyére, mert nem igazodol emberi tekintélyhez.” (Mt 22,16)

„Azok az anyám és a testvéreim, akik hallgatják és tetté is váltják az Isten szavát.” (Lk 8,21)

„Ha bennem maradtok, és tanításom is bennetek marad, akkor bármit akartok, kérjetek, és megkapjátok!” (Jn 15,7)

"Isten szeretete abban nyilvánul meg bennünk, hogy Isten elküldte a világba egyszülött Fiát, hogy általa éljünk" (1 Jn 4,9)

Betűméret:  A   A   A
Aktuális hírek

Varázsecset csendéletfestő verseny 2018-06-14

Article main image

A Gedói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola több évtizedes hagyományainak megfelelően ebben a tanévben is meghirdette csendéletfestő versenyét „Varázsecset” címmel.

A Gedói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola több évtizedes hagyományainak megfelelően ebben a tanévben is meghirdette csendéletfestő versenyét „Varázsecset” címmel. 2017-től a Szeged - Csanádi Egyházmegye Gelsey Vilmos Pedagógiai Intézetével közös szervezésben valósul meg. Idén május 28-án a Móra Ferenc Múzeum adott helyszínt a „Varázsecset” csendéletfestő verseny ünnepélyes eredményhirdetésének, a nyertes alkotások bemutatásának. A vendégeket és a díjazott tanulókat Gyurikné Vass Angéla a Gedói Általános Iskola és AMI intézményvezetője és Dr. Kozma Gábor a Szeged - Csanádi Egyházmegye Gelsey Vilmos Pedagógiai Intézetének főigazgatója köszöntötte. A nyertes pályamunkákból készült kiállítást Pataki Ferenc Pro Urbe- díjas festőművész nyitotta meg az alábbi gondolatokkal:

„Ámulatba ejt, mire képes ez a varázsecset. Nem varázslat, a tehetség mozgatja az ecsetet tartó kezet. Ez maga a csoda…”

A pályaműveket neves szakmai zsűri értékelte: Popovics Lőrinc szobrászművész és Pataki Ferenc festőművész, akik mindketten a Szegedért Alapítvány Művészeti Kuratóriumának díjazottjai. Az eredményhirdetésen 32 állami és egyházi fenntartású intézmény tanulója részesült elismerésben, akiknek a díjakat Bata Anikó és Popovics Lőrinc művésztanárok adták át.

A kétfordulós verseny során a gyerekek saját intézményükben megfestett munkáikkal pályáztak. A beérkezett alkotásokat szakmai zsűri értékelte, majd a kiválasztott csendéletek készítői részt vehettek a Gedói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában megrendezett regionális döntőn. Külön kategóriában indulhattak a művészeti iskolák tanulói, illetve a vizuális kultúrát általános iskolai képzés keretei között tanuló gyermekek. Mindkét kategóriában négy korcsoport versengett. Az első fordulóra közel 180 alkotás érkezett. Az előzsűrizés alkalmával 65 tanuló kapott lehetőséget a második fordulóba való bejutásra. A helyszíni döntő 2018. május 3-án volt, ahol a tankerületi és az egyházmegyei általános iskolák tanulói 8 csendélet-beállítás közül választhattak. A versenyzők feladata az ikebanák, népiművészeti tárgyak, drapériák, zöldségek, gyümölcsök minél dekoratívabb megfestése volt. A csodálatos virágkompozíciókat a Móra Ferenc Múzeum népművészeti tárgyai is színesítették, ezzel is közelebb hozva a gyermekekhez a népi kézművesség gazdag szín- és formavilágát. A verseny célja a természet szépségeinek befogadása, megjelenítése, a népi kultúra, valamint a múzeumba járás kultúrájának népszerűsítése, a tehetséges tanulók felkarolása.

Az alkotásokból létrehozott kiállítás, mely szeptemberig tekinthető meg a Móra Ferenc Múzeumban, kiváló lehetőséget biztosít az iskolák tehetséggondozó tevékenységének bemutatására.

 

A rendezvényen készült fényképekből összeállított videó elérhetősége:

Google Drive

 

További sajtómegjelenések:

Szegedi Tankerületi Központ

 

Article image gallery
Article image gallery